سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 12 آذر 1399
  • 97/03/27 - 11:00
  • 683
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون علمی و فناوری در بازدید از طرح‌های فناورانه جهاد دانشگاهی :

عزم جدی معاونت علمی و فناوری برای مشارکت در طرح‌های فناورانه

سورنا ستاری گفت: معاونت علمی و فناوری برای مشارکت در طرح‌های فناورانه که می‌توانند نیازی از صنعت را تأمین کند، آمادگی دارد و ضمن مشارکت مالی، تلاش می‌کند تا مسیر ورود این طرح‌ها به صنعت و بازار تجاری هموار شود.

 

سورنا ستاری گفت: معاونت علمی و فناوری برای مشارکت در طرح‌های فناورانه که می‌توانند نیازی از صنعت را تأمین کند، آمادگی دارد و ضمن مشارکت مالی، تلاش می‌کند تا مسیر ورود این طرح‌ها به صنعت و بازار تجاری هموار شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در بازدید از پروژه‌های فناورانه مشترک جهاد دانشگاهی و معاونت علمی و فناوری با اشاره به آمادگی معاونت علمی و فناوری برای حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های فناور دانشگاهی و پژوهشگاهی گفت: معاونت علمی و فناوری به طور کامل آمادگی دارد تا ضمن مشارکت در طرح‌های فناورانه که نیازی از صنعت را تأمین می‌کند، با ایجاد زیرساخت‌های لازم مسیر ورود این طرح‌ها به صنعت و بازار تجاری هموار شود.

ستاری با اشاره به طرح‌های مشترک میان معاونت علمی و فناوری و جهاد دانشگاهی گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری حساب مشترکی با جهاد دانشگاهی دارد که پروژه ها را با سهم 50 درصد برای هر یک از طرفین تامین مالی می‌کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به در مسیر پیشرفت قرارداشتن این طرح‌ها افزود: خوشبختانه پس از حدود سه سال از شروع این کار مشترک، در حال حاضر پروژه‌های خوبی آماده تحویل به صنعت داریم.

ستاری، با تأکید بر عزم جدی معاونت  علمی و فناوری ریاست جمهوری برای به نتیجه رسیدن این طرح‌ها و ایجاد زمینه بهره‌مندی از این دستاوردها در صنایع گفت: معاونت علمی و فناوری پشتیبانی و حمایت‌های خود از طرح‌های مشترک با جهاد دانشگاهی را به همان شکل گذشته و در بستر همکاری مشترک ادامه می‌دهد.

وی با تاکید بر این که با تزریق منابع مالی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها هیچ گاه نمی‌توانیم نتیجه‌بخش نیست و باید زمینه ورود این فناوری‌ها به بازار و صنعت فراهم شود، اظهار کرد: در این مسیر ما نیازمند نهادهای واسطی هستیم که در جهت تولید فناوری حرکت کنند.

بر اساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در نخستین بخش از بازدید طرح‌های فناورانه جهاد دانشگاهی با روند پیشرفت مجموعه پروژه‌های حوزه برق قدرت و دستگاه‌های الکترونیک مورد نیاز قطارهای شهری و ایستگاه‌ها آشنا شد.

ستاری همچنین ضمن بازدید از تجهیزات مجموعه تجهیزات برق فشار قوی قابل جابه‌جایی، تست ولتاژ، مبدل‌های برق قدرت، تجهیزات سامانه رانش و پیش‌رانش قطارهای شهری، تجهیزات کنترل دور موتور و تجهیزات الکترونیک صنایع ریلی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های مجموعه جهاد دانشگاهی در حوزه تولید تجهیزات برق اضطراری (UPS) دیدن کرد. 

سومین بخش از بازدید معاون علمی و فناوری به تجهیزات و دکل‌های نمک‌زدایی نفت خام ساخته شده توسط پژوهشگران و فناوران جهاد دانشگاهی اختصاص یافت. 

 

 گفتنی است این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی اجرایی شده است و با انجام حمایت‌های مادی و زیرساختی زمینه ورود این طرح‌ها به بازار تجاری و حل نیازهای صنعت فراهم شده است.

در این بازدید سید حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری و اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ستاری را همراهی کردند.

 

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 35112
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت