ولادت حضرت معصومه (ع)
جهش تولید
امروز : یکشنبه 23 خرداد 1400
  • 1400/03/19 - 12:52
  • 86
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فراخوان| الکترودهای عصبی ایران‌ساخت تجاری‌سازی می‌شود

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از از شرکت‌های فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت و تحریک سلول‌های عصبی ایران‌ساخت دعوت کرد.

این فراخوان برای تامین نیاز حوزه علوم و فناوری‌های اعصاب و شناختی، تولید الکترودهای عصبی ایران‌ساخت توسط شرکت‌ها و مراکز پژوهشی که بتوانند نیازمندی‌های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این عرصه را رفع کنند، اعلام شده است.

 

اولویت‌های حمایتی

ویژگی‌های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر نیازهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح‌هایی که از این ویژگی‌ها برخوردار باشند، مورد پذیرضش و بررسی قرار می‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تولیدات پیشنهاد شده در این فراخوان، ویژگی زیست‌ سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می‌رساند همچنین استحکام مکانیکی و  سبک بودن در کنار مقاومت در برابر خوردگی از دیگر اولویت‌های طرح‌های ارائه شده به شمار می‌رود.

همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت نیاز و سازگاری با سیستم‌های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه درگاه‌های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای یادشده است.

علاوه بر بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی‌های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای شروع کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه نیز از اولویت‌های حمایتی است.

ارائه کنندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه کنند. پس از داوری اولیه پروپوزالهای دریافتی، تیمهای حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه‌های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش‌های حیوانی مربوط به الکترودهای خود را انجام دهند.

 

حمایت دریافت تاییدیه‌ها

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش‌های حیوانی، حمایت و همکاری‌های لازم را صورت خواهد داد.

براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، به عنوان حسن انجام کار، پس از ارائه شواهد آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم‌های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.

در این فراخوان تاکید شده است  پروپوزال ارسالی باید حاوی اطلاعاتی نشان دهنده توانمندی و اشراف مجری به فرایند ساخت، آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی باشد.

 

شرکت‌های مهندسی و هسته‌های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، میتوانند تا تاریخ 15 تیر 1400، به ارائه پروپوزال‌های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد از طریق سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام کنند.

هرگونه پرسش در خصوص فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنالهای عصبی و تحریک سلولهای عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی ارسال شود.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 75697

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت