بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی حوزه انرژی


کتاب «بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی حوزه انرژی»  با تلاش ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، هم اکنون در دسترس علاقه‌مندان حوزه انرژی است. بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارت آپ در حوزه انرژی و بررسی  فعالیت‌ها، فناوری‌ها و مدل‌های کسب و کار آنها در این کتاب بررسی شده که انتشار آن توسط مرکز نشر دانش بنیان فناور است.

 در سال های اخیر یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در حوزه انرژی و موضوعات سیاسی مربوط به آن، گذار انرژی و عوض شدن قواعد بازی در این حوزه است. گذار انرژی نیز تعبیری است برای چهار محور اصلی تغییر در این حوزه که تمرکز زدایی و کمرنگ شدن نقش دولت‌ها، خلق اکوسیستم جدید یکپارچه و توسعه مدل‌های کسب و کار، حرکت به سمت پایداری و دیجیتال سازی است. هر یک از ابعاد و اجزای گذار انرژی در این کتاب بررسی شده است و همچنین در بخشی از این کتاب به بررسی استارتاپ ها به عنوان همکاران جدید شرکت های بزرگ پرداخته شده است. زیرا در سال های اخیر غول های انرژی جهان جزو پیشگامان تقویت اکوسیستم استارتاپی این حوزه بوده‌اند. در نگاه آن‌ها استارتاپها بیش از آنکه به عنوان رقیب شرکت‌های بزرگ حوزه انرژی مطرح شوند همکارانی قابل اتکا و جذاب برای سرمایه گذاری به حساب می‌آیند. در این کتاب نمونه‌هایی از سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ در استارتاپ های فناور حوزه انرژی ذکر شده است. بررسی وضعیت کلان حوزه انرژی، چالش‌ها و فرصت‌های حوزه انرژی، مسائل و راهکارهای استارتاپی برای موضوعات استراتژیک و زنجیره فعالیت شرکت های استارتاپی در حوزه انرژی نیز برخی از بخش‌های دیگر این کتاب است.


برای دریافت و مطالعه این گزارش که به همت عزیزان ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی تهیه شده است به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک دانلود بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی حوزه انرژی