تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری حوزه آب و برق امضا شد

در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری و تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق، تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و وزارت نیرو امضا شد. با همکاری ستاد توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه انرژی معاونت علمی، پارک پردیس، توانیر و ساتکاب برنامه‌ی همکاری مشترک میان وزارت نیرو و معاونت علمی تدوین و در این راستا تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان وزیر نیرو و معاون علم و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

 

در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری و تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق، تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و وزارت نیرو امضا شد.

با همکاری ستاد توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه انرژی معاونت علمی، پارک پردیس، توانیر و ساتکاب برنامه‌ی همکاری مشترک میان وزارت نیرو و معاونت علمی تدوین و در این راستا تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان وزیر نیرو و معاون علم و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

در مراسم امضای تفاهم‌نامه، خانم دکتر زینب حمیدزاده مشاور معاون علمی و دستیار توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه انرژی،  برنامه همکاری مشترک در راستای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت برق میان معاونت علمی و وزارت نیرو را تشریح کرد و با اشاره به ارکان توسعه زیست بوم، وظایف و نقش رگولاتوری و تسهیل‌گری وزارت نیرو و معاونت علمی به عنوان بدنه دولتی زیست‌بوم حوزه آب و برق را توضیح داد.

لازم به ذکر است که این تفاهم‌نامه به منظور ایجاد سازوکار همکاری، مشارکت، هم‌افزایی و هماهنگی اثربخش بازیگران محوری زیست‌بوم فناوری و نوآوری صنعت آب و برق با در نظر گرفتن موارد ذیل منعقد شد.

  • شناسایی و رفع نیازهای فناورانه زیرمجموعه­های وزارت
  •  همکاری در توسعه بازار محصولات، خدمات و راهکارهای فناورانه و نوآورانه در صنایع آب و برق
  • توانمندسازی شرکت­های دانش‌بنیان و فناور و استارتاپ­های مرتبط با حوزه صنایع آب و برق
  • همکاری در ایجاد و توسعه ابزارها و نهادهای تخصصی تسهیلگر تبادل فناوری
  • همکاری در اجرای طرح­های بزرگ مقیاس ملی صنعت آب و برق

 

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان