پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار خارجی

کاهش قیمت برق نیروگاه های بادی فراساحلی
🔹کاهش پرشتاب قیمت برق نیروگاه های بادی فراساحلی نقطه عطفی در فناوری های سبز به شمار می رود. در سال 2014، توان تولیدی توسط این نیروگاه ها با قیمت 150 پوند بر مگاوات ساعت به فروش می رفت که در آخرین مزایده این قیمت به 57.5 پوند بر مگاوات ساعت کاهش یافته است. این عدد در مقایسه با هزینه تولید برق نیروگاه اتمی Hinkley C که 92.5 پوند بر مگاوات ساعت است، تأمل برانگیز است.
١٤:٤٨ - 1396/07/11
اخبار خارجی
صادرات سبزیجات تولید شده با استفاده از انرژی زمین گرمایی در ایسلند
احتمالا تاکنون هیچ کشوری همچون ایسلند از انرژی زمین گرمایی خود استفاده نکرده است. همچنان که در این کشور استفاده از انرژی زمین گرمایی برای تولید برق و حرارت بسیار رایج و فراوان است، اخیرا بحث صادرات این انرژی به کشورهای اروپایی جهت تولید برق زمین گرمایی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
١٤:٠٨ - 1396/06/07
اخبار خارجی
تامین انرژی با منابع تجدیدپذیر در ۱۳۹ کشور جهان تا سال ۲۰۵۰
محققان دانشگاه استنفورد زیرساخت‌های لازم را برای تغییر نحوه تامین انرژیِ مورد نیاز ۱۳۹ کشور تا سال ۲۰۵۰ میلادی از طریق انرژی های بادی و خورشیدی، معرفی کردند.
١٥:٤٣ - 1396/06/06
اخبار خارجی
اکسپو ۲۰۱۷: انرژی آینده
به‌طورکلی اکسپو مجموعه نمایشگاه‌هایی است که هر ۵ سال یک‌بار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌گردد. اهمیت این نمایشگاه، پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن‌چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک به شمار می آیند و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده‌اند.
١٤:٤٤ - 1396/06/01
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir