پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > اکسپو ۲۰۱۷: انرژی آینده


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار خارجی

اکسپو ۲۰۱۷: انرژی آینده

به‌طورکلی اکسپو مجموعه نمایشگاه‌هایی است که هر ۵ سال یک‌بار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌گردد. اهمیت این نمایشگاه، پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن‌چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک به شمار می آیند و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده‌اند.


این نمایشگاه پیشگاهی برای نمایش رویدادهای گذشته،حال حاضر و آینده ی کشورها به حساب می آیدکه در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی، پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشورها به نمایش گذاشته می‌شود. میزبانی نمایشگاه اکسپو نیز برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، زیرساختی شهرهای میزبان و دادوستدها و همکاری‌های بین‌المللی اهمیت فراوانی دارد. ازاین‌رو، همه کشورها مایل‌اند میزبانی این نمایشگاه را بر عهده بگیرند. تاکنون حدود ۶۰ اکسپو در ۲۴ شهر در دنیا برگزار شده است. «شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران» نیز از سال ۱۳۸۱ به نمایندگی از ایران به عضویت BIE درآمده است و سازمان‌دهی حضور در اکسپوها را بر عهده دارد.


اکسپو 2017 با موضوع "انرژی آینده" از تاریخ دهم ماه ژوئن لغایت دهم ماه سپتامبر سال 2017 مقارن با 20 خردادماه لغایت 19 شهریورماه سال 1396 در شهر آستانه قزاقستان درحال برگزاری است. این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای عرضه توانمندی‌ها و پتانسیل داخلی کشور در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر است. با توجه به استقبال همه‌جانبه از این نمایشگاه و همچنین موضوع این دوره از نمایشگاه، لازم است کشور ایران با تمام قوا تمامی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های داخلی خود را نمایش دهد. همچنین این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شرکت‌ها و افراد علاقه‌مند به موضوع انرژی است تا از این طریق با دستاوردها و توانمندی سایر کشورها آشنا شوند.


لوگوی اکسپو 2017 در شهر آستانه نیز برگرفته از انرژی‌های تجدیدپذیر بوده و هر یک از نمادهای آن معرف گونه ای از انرژی های تجدید پذیر و به شرح زیر است:
رنگ آبی نشانه ی آب، اقیانوس (انرژی آبی)
رنگ نارنجی نشانه ی انرژی خورشیدی
رنگ سبز نشانه منابع انرژی پاک

 

#معرفی #رویداد #اکسپو #بین_الملل #اخبار_خارجی #رویداد_خارجی


دسترسی سریع به آخرین مطالب سایت از طریق کانال ستاد https://t.me/reicouncil

 

 


١٤:٤٤ - 1396/06/01    /    شماره : ٢٦٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir