پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > اقبال عمومی از خودروی هیبریدی تسلا مدل X


  چاپ        ارسال به دوست

اقبال عمومی از خودروی هیبریدی تسلا مدل X

بیش از نیمی از خودروهای فروش رفته در نروژ از نوع خودروهای باتری و هیبریدی هستند و خودروی تسلا مدل X تبدیل به چهارمین خودروی پرفروش این کشور شده است.

یارانه‌های داده‌شده از طرف دولت، پارک رایگان و آزاد، استفاده رایگان از جاده‌ها باعث شده است استفاده از خودروهای برقی در این کشور طرفداران فراوانی پیدا کند. همچنین یارانه‌ها به‌گونه‌ای اختصاص می‌یابد که خودروهای باتری نسبت به خودروهای هیبریدی به‌صرفه‌تر باشند. در نروژ خودروهای عبوری از مرزهای شهرها باید حدود 7 دلار پرداخت نمایند که این مبلغ به صورت الکترونیکی محاسبه می‌شود و فقط خودروهای کاملاً متکی به باتری از این عوارض معاف هستند. این خودروها از مالیات فروش معاف هستند. اخذ مالیات‌های سنگین از خودروهای با موتور احتراق داخلی در کشورهایی مانند دانمارک دلیل دیگری  بر افزایش مزیت اقتصادی خودروهای برقی می‌باشد.

البته تحت فشار سازندگان خودروهای کلاسیک دولت دانمارک  مقرر کرده است که این مالیات‌ها به صورت تدریجی تا سال 2020 کاهش پیدا کنند. البته با کاهش هزینه‌ها نیاز خودروهای الکتریکی به سوبسیدها برای باقی ماندن در رقابت با خودروهای دیگر کاهش پیدا خواهد کرد و نروژ تصمیم به بازگشت مالیات‌ها تا سطح خودروهای معمول تا سال 2022 دارد.

در چند سال آینده ساخت واحدهای شارژ خودروهای الکتریکی هزینه‌ای فراتر از پمپ‌های بنزین نخواهند داشت. تجربه دارندگان خودرو نشان داده است که هزینه برق افراد برای شارژ خودرو نسبت به قبل از خرید آن فقط 5% افزایش داشته است و ترس‌های القاشده در مورد افزایش هزینه‌ها در این بخش و یا فشار زیاد بر شبکه برق مخصوصاً با اعمال مدیریت شارژ هوشمند بی‌مورد می‌باشد.

منبع:

https://www.cnbc.com/2018/01/30/norway-where-the-electric-tesla-has-become-the-budget-option.html


١٣:٠٨ - 1396/12/26    /    شماره : ٣٢٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir