پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > برنامه بیل گیتس برای مبارزه با تغییرات اقلیمی


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه بیل گیتس برای مبارزه با تغییرات اقلیمی

ایده بیل گیتس در واقع بسیار ساده است. ایده شامل جذب دی‌اکسید کربن از هوا و تبدیل آن به سوخت می‌باشد. اما سؤال مهم آن است که آیا این ایده امکان تبدیل به یک واحد صنعتی اقتصادی را خواهد داشت؟ 

واحدی نیمه‌صنعتی در این زمینه در کانادا با پشتیبانی سه چهره مهم دیوید کیت فیزیکدان هاروارد، بیل گیتس، نورمان موری ادواردز از صاحبان شرکت‌های نفتی در حال ساخت می‌باشد. اگر این ایده به تحقق برسد سود سرشاری نصیب این چهره‌ها خواهد نمود. هوا به وسیله فن‌هایی مکیده شده و دی‌اکسید کربن آن توسط موارد شیمیایی جدا می‌شود و در نهایت تبدیل به سوخت دیزل می‌شود. این تکنولوژی‌ها هر یک تکنولوژی جدیدی نیست اما ترکیب آن‌ها با هم تازگی دارد. واحد نیمه‌صنعتی ساخته‌شده در کانادا توان جذب یک تن دی‌اکسید کربن در روز از هوای پیرامون را دارد. هیدروژن از الکترولیز آب تولید می‌شود و با دی‌اکسید کربن جذب‌شده در واحد تبدیل هوا به سوخت، سوخت زیستی تولید می‌نماید. هدف دیگر تأمین برق موردنیاز این واحد از طریق برق خورشیدی می‌باشد. سوخت زیستی تولیدشده با این روش دیگر نیازی به پایه گیاهی ندارد و آب مصرف‌شده در فرایند آن نیز بسیار کمتر از سوخت زیستی است. مشکلات و ممانعت‌های کنونی از سر راه سوخت زیستی برداشته خواهد شد. 

https://www.theguardian.com/environment/2018/feb/04/carbon-emissions-negative-emissions-technologies-capture-storage-bill-gates


١٨:٣٤ - 1396/12/27    /    شماره : ٣٢٨٩٨    /    تعداد نمایش : ٣١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir