پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > رویدادها 
اخبار > سومین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو


  چاپ        ارسال به دوست

سومین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو

سومین کنگره راهبردی نفت و نیروی ایران در تاریخ 18 الی 20 مهرماه سال جاری با حضور مقامات عالی،معاونان و مدیران ارشد وزارتخانه های نفت و نیر،مدیران و چهره های برجسته سازمان ها و شرکت های داخلی و بین المللی از جمله  Zarubezhneft, Ansaldo,DNO,WPC, GECF,Shell,Linde,Eni,OMV در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار میگردد.
کنگره راهبردی نفت و نیرو به عنوان رویدادی دائمی در مقاطع زمانی مشخص برای گردهمایی نخبگان و متخصصان حرفه¬ای با رویکرد راهبردی و ارائه راهکارهای عملیاتی طراحی شده است. بر همین اساس با توجه به فرصت های پیش روی بخش انرژی در عرصه جهانی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برنامه ریزی شده است که همچون دوره های گذشته از حضور سیاستگذاران، متخصصان و مدیران تراز اول جهانی و داخلی در این عرصه بهره¬ گرفته شود.
محورهای اصلی این کنگره عبارتند از:
•  بررسی مدل‎های کسب و کار و ساختار شرکت‎های ملی نفت(NOC)  و اکتشاف تولید (P&E)
•  ضرورت اجرای طرح‎های ازدیاد برداشت از میادین نفت وگاز ایران و مروری بر تجارب جهانی
•  راهبردهای حضور جدی و تقویت بخش خصوصی در صنایع نفت و گاز ایران
•  رگولاتوری در بخش انرژی، تجارب جهانی و راهبردهای ملی
•  برنامه‎های آتی صنعت پتروشیمی
•  راهبردهای توسعه بخش پایین‎دست
•  چالش‎ها و راهكارهای ارتقای فناوری پس از انتقال آن
•  مدل های سرمایه‎گذاری و مشارکت شرکت‎های خارجی با بخش خصوصی ایران در صنعت برق
•  تجربیات سرمایه‎گذاری داخلی و خارجی در بخش برق

باشگاه نفت و نیرو به عنوان یک سازمان مردم نهاد متشكل از مدیران، کارشناسان ارشد، محققان و صاحبنظران در زمینه های راهبردی مدیریت، اقتصاد انرژی، فناوری، امور حقوقی و بازرگانی در حوزة نفت و انرژی در قالب فضایی غیرانتفاعی و غیرسیاسی است.
این تشكل ایجاد ارتباطی پویا و فعال میان فعالان حوزه های مرتبط با ساختاری کارآمد را به منظور استفادة بهینه از ظرفیت‌ها و تجربه‌های شاخص ملی در حوزه نفت و انرژی دنبال می كند و در جهت انتقال دانش و تجربة این افراد به سوی کارآفرینان و فعالان اقتصادی در بخش خصوصی و تصمیم‌گیرندگان و مجریان در قوای سه گانة جمهوری اسلامی ایران و محققین و دانش‌پژوهان در حوزة مذکور و کمک نظری و راهبردی به حل مشكلات كشور گام بر می دارد. از دیگر رویه های این تشکل نقد رویه‌های مورد عمل، با هدف بارور كردن و بهبود روند تصمیم گیری در كشور و نیز کمک به توسعه کسب و کار با ارائه پیشنهادها و انجام پروژه‌های خدماتی (از جمله طرح‌های مشاوره، مطالعاتی و پژوهشی) و به طور کلی تولید فکر، ایده و توصیه در مورد کلیه مساﺋﻞ سیاست عمومی داخلی و منطقه‌ای در زمینه فعالیت خود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کنگره به آدرس http://www.ipeccongress.com مراجعه نمایید


١٤:٠٥ - 1396/07/12    /    شماره : ٢٧٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir