پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آخرین مطالب 
اخبار > بهره گیری از سوخت جایگزین در صنعت سیمان کشور


  چاپ        ارسال به دوست

بهره گیری از سوخت جایگزین در صنعت سیمان کشور

نشست سه جانبه با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و مدیران انجمن کارفرمایان صنعت سیمان و کارخانه سیمان تهران برگزار گردید. این نشست با هدف افزایش تعامل و بررسی زمینه های همکاری در دو بخش مدیریت پسماند و صنعت سیمان با تمرکز بر تولید و مصرف سوخت های جایگزین مشتق از پسماند در صنعت سیمان برگزار گردید.

 از نتایج بهره گیری سوخت های مشتق از پسماند (RDF) در صنعت سیمان می توان به کاهش مصرف  و افزایش پایداری تامین انرژی در صنعت انرژی‌بر سیمان و نیز کاهش دفن پسماند اشاره نمود. 

جناب آقای دکتر وطنخواه دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی بر اهتمام طرفین نسبت به آماده سازی مقدمات و اجرایی سازی تولید و مصرف صنعتی RDF تاکید کردند و حمایت خود را ابراز داشتند.

در نهایت مقرر شد سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و انجمن کارفرمایان صنعت سیمان بررسی های فنی، اقتصادی و حجم سرمایه گذاری های لازم در دو بخش تولید و مصرف RDF را انجام و در نشست آتی با ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری در میان بگذارند. ١١:١٦ - 1397/01/26    /    شماره : ٣٣٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir