پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > اتوبوس جدید شرکت بالارد در ناوگان حمل و نقل


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار خارجی

اتوبوس جدید شرکت بالارد در ناوگان حمل و نقل

شرکت بالارد در روز اول ماه سپتامبر( 9 شهریور) از اتوبوس پیل سوختی خود با عملکردی جدید رونمایی کرد. این اتوبوس با بیش از 25000 ساعت حرکت و بدون نیاز به خدمات قابل توجه برای تعمیر و نگهداری، دارای رکوردی جدید در این حوزه است. این عملکرد معادل کار یک اتوبوس معمولی برای روزانه 14 ساعت، 5 روز در هفته و در طول 6 سال است.

پیش از این، 8 دستگاه از اتوبوس های پیل سوختی (سری قبل این نمونه) برای ناوگان حمل و نقل عمومی لندن طراحی و ساخته شده بودند که از سال 2010 مسافران را در مسیر برج دروازه لندن جابجا می کنند.

راب کمپیل از مدیران ارشد شرکت بالارد این اتوبوس را یکی از دستاوردهای مهم پیل سوختی در حوزه حمل و نقل می داند و اشاره می کند که وسایل نقلیه سنگین با آلایندگی صفر در حال حرکت به سوی تجاری شدن هستند. 

در طی ده سال گذشته، هفت نسل از موتورهای پیل سوختی این شرکت در 15 کشور از 5 قاره در موتور اتوبوس ها بکار رفته است، در طی این مدت شرکت بالارد با 13 شرکت تولیدکننده اتوبوس همکاری داشته است تا بتواند به طراحی بهینه و پیکربندی پیل های سوختی برای کاربرد در اتوبوس ها و با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه دست یابد. اتوبوس های پیل سوختی این شرکت تاکنون بیش از 11 میلیون کیلومتر مسافت را طی نموده اند.

از ویژگی های بارز اتوبوس جدید پیل سوختی شرکت بالارد میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

  پیمودن مسافت 400 کیلومتری (250 مایل) بین هر سوخت گیری

  زمان سوخت گیری کوتاه( در حدود 7 دقیقه)

  بهبود مصرف سوخت در مقایسه با اتوبوس های دیزلی و CNG

  کاهش سروصدا و رفاه حال مسافران

 

#هیدروژن #پیل_سوختی #اتوبوس #خودرو

دسترسی سریع به آخرین مطالب سایت از طریق کانال ستاد https://t.me/reicouncil١٤:٤٣ - 1396/06/13    /    شماره : ٢٧٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir