پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه انرژی با جدیت پیگیری می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار داخلی

توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه انرژی با جدیت پیگیری می‌شود

سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی درباره اقدامات این ستاد تازه تأسیس اظهار کرد: معاونت علمی در دولت دوازدهم برای افزایش اثربخشی و کارایی اقدامات و همچنین پاسخ به مطالبات مردمی از دولت، تصمیم به ایجاد تغییراتی در ساختار سازمانی و بخش های مختلف خود گرفته است تا به اهداف خود نزدیک تر شود.

وطنخواه با اشاره به اینکه یکی از این تغییرات ادغام سه ستاد نفت، گاز و ذغال سنگ، انرژی های تجدیدپذیر و بهینه سازی انرژی و محیط زیست است، گفت: حوزه انرژی یکی از بخش هایی است که در معاونت علمی برای آن ستادهای مختلفی ایجاد شده بود که همگی در یک زنجیره واحدی به نام انرژی فعال بودند. بخش هایی از کارهای این ستادها با یکدیگر همپوشانی داشت و از سوی دیگر موضوعاتی از حوزه انرژی مانند برق و نیرو هم در داخل ساختار سازمانی ستادهای قبلی معاونت وجود نداشت. بنابراین به منظور جلوگیری از موازی کاری، افزایش چالاکی و فعال کردن زمینه های غیرفعال، ستاد جدید تشکیل شد تا تمام مباحث مربوط به حوزه انرژی توسط این ستاد پوشش داده شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی فعالیت این ستاد را گسترده دانست و بیان کرد: هفته گذشته مذاکرات برای تشکیل ستاد جدید انجام شد و با توجه به رویکرد جوان گرایی در دولت دوازدهم، دبیر ستاد منصوب شد و برای برآورده شدن انتظارات تبین شده، دبیر ستاد به صورت تمام وقت در ستاد فعال می باشد.

وی درباره اقدامات این ستاد ابراز کرد: مبنای فعالیت ستاد، ماموریت های متوازن شش گانه ای است که برای آن ترسیم شده که در زنجیره توسعه زیست بوم و فناوری حوزه انرژی این فعالیت ها انجام می شود. حمایت از فعالان این حوزه به عنوان یکی از اقدامات جدی ستاد است. با توجه به مسائلی که کشور با آن مواجه است به دنبال راهکارهایی برای توسعه فناوری این حوزه با حمایت های غیر مستقیم مالی خواهیم بود همچنین پیدا کردن راهکارهای حمایتی جدید و نوآورانه نسبت به گذشته، مد نظر این ستاد است.

وطنخواه مقدم همچنین عنوان کرد: فعالیت های این ستاد آغاز شده و قدم نخست تغییرات سازمانی و یکپارچه کردن سه ستاد در حوزه منابع انسانی است. بررسی اقدامات گذشته ستادها و تهیه برنامه عملیاتی پویا و پرشتاب در دستور کار ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی قرار دارد تا زمینه سازی برای رشد کمی و کیفی منابع و ابزارهای موجود در ستاد جدید به سرعت انجام شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی با ادغام سه ستاد «توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر»، «توسعه فناوری و نوآوری نفت، گاز و ذغال سنگ» و «بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست» در حکمی سیروس وطنخواه مقدم را به عنوان دبیر ستاد تازه تاسیس «توسعه فناوری حوزه انرژی» منصوب کرد.

#اخبار #ستادانرژی #وطنخواه

 

دسترسی سریع به آخرین مطالب سایت از طریق کانال ستاد https://t.me/reicouncil١٤:٢٦ - 1396/06/15    /    شماره : ٢٧١٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir