پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > هشت پروژه شگفت انگیز در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در سال 2017


  چاپ        ارسال به دوست

هشت پروژه شگفت انگیز در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در سال 2017

مزرعه خورشیدی شناور هواینان در چین : این مزرعه بزرگترین مزرعه خورشیدی شناور در جهان میباشد. 120 هزار پنل خورشیدی در دریاچه ای که از رها شدن آب در معدن متروکه زغال سنگ ایجاد شده است، نصب شده است. 40 مگاوات ظرفیت خواهد داشت و 45 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است و برق 15 هزار خانه را تامین خواهد کرد.

تسلا برای یک بیمارستان کودکان در پورتریکو نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 200 کیلووات ساعت در روز و ذخیره برق به اندازه 500 کیلووات ساعت برای برق شب تاسیس کرده است. در هنگام طوفان رخ داده در سال 2017 این واحد کمک شایانی به بیمازان نموده است.

تبدیل فنلاند به سبزترین کشور دنیا: در سال 2017 کشورهای اسکاندیناوی حدود 35% انرژی خود را از برق تجدیدپذیر و به ویژه از برق بادی تامین کرده اند. فنلاند در این میان بهترین وضعیت را دارد و قصد دارد تا سال 2050 ، 80% از میزان نشر دی اکسید کربن خود را بکاهد. این به معنی ان است که در 32 سال اینده میزان سهم برق تجدیدپذیر در سبد برق این کشور به 50% برسد.

نیروگاه خورشیدی چرنوبیل:  مناطقی که قابلیت استفاده برای هیچ کاری را ندارند برای نصب صفحات خورشیدی در جهان مورد استفاده قرار میگیرند. سه دهه بعد از حادثه در نیروگاه چرنوبیل مهندسان در حال طراحی برای تبدیل نواحی غیر قابل استفاده در اطراف این نیروگاه به نیروگاه خورشیدی میباشد. ظرفیت نهایی این نیروگاه 100 مگاوات خواهد بود.

تامین 100% برق مورد نیاز شرکت گوگل از برق تجدیدپذیر: گوگل قراردادهایی با شرکتهای تولید برق بادی امضا نموده است که 100% برق مورد نیاز خود را از برق بادی تامین نمایند. سرمایه گذاری گوگل در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر به 5/3 میلیارد دلار خواهد رسید که برق تولیدی با این سرمایه برق مورد نیاز برای 2 میلیون خانه را تامین خواهد کرد.

خط انتقال نفت 1179 مایلی کی استون  با ظرفیت 830 هزار بشکه در روز که از کانادا شروع میشود و با عبور از هوستون به تگزاس میرسد، خطری جدی برای اینده انرژیهای پاک در آمریکاست. شبکه ای از فعالان زیست محیطی تصمیم گرفته اند برای اعتراض به ساخت این خط لوله در طول مسیر ان پنلهای خورشیدی نصب و بهره برداری نمایند.

شرکت تسلا قرارداد ساخت بزرگترین سیستم باتری لیتیومی در جنوب استرالیا را برنده شده است. این باتریها برای غلبه بر خاموشیهای ناشی از طوفانهای پی در پی ایجاد شده در نظر گرفته شده است. الون ماسک اعلام کرده است این سیستم باتری را صد روزه خواهد ساخت اگر بیشتر طول بکشد هیچ هزینه ای برای ان دریافت نخواهد کرد.

نخستین ترن سیستم ریلی هند با نیروی محرکه خورشیدی مورد استفاده قرار گرفت. صفحات خورشیدی بالای این ترنها برای تامین برق مورد نیاز روشنایی، تهویه و سایر موارد مورد نیاز استفاده خواهد شد. هند تصمیم دارد تا سال 2030 به میزان 40% از برق خود را از منابع تجدیدپذیر تامین نماید. با نصب این صفحات خورشیدی به میزان 5500 گالون گازوئیل به ازای هر ترن در سال مصرف کم میشود.

منبع:

https://www.inverse.com/article/39683-how-these-8-projects-made-2017-the-year-we-embraced-the-renewable-energy-future


١٠:٣٤ - 1396/11/24    /    شماره : ٣١٨٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir