پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > توسعه ۲۸ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور در مناطق نفت‎خیز جنوب


  چاپ        ارسال به دوست

عالی پور خبر داد:

توسعه ۲۸ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور در مناطق نفت‎خیز جنوب

جلسه هماهنگی دستگاه های اجرایی استان خوزستان در رابطه با طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد. در این نشست مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به تشریح ضرورت اجرای این طرح و نتایج مثبت آن برای استان و کشور پرداخت و اظهار داشت: با توسعه ۲۸ مخزن در چارچوب مدل جدید قراردادی عملیات محور (Job Based) تولید نفت این شرکت در طول ۲ سال آینده حداکثر ۳۴۱ هزار بشکه افزایش می یابد.

بیژن عالی پور گفت: اعتبار مورد نیاز برای توسعه این مخازن حدود ۴.۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود که این حجم سرمایه گذاری در ایجاد فرصت های شغلی و بهبود فضای کسب و کار در استان تاثیر بسزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سال ۱۳۹۵ با طرح ابتکاری خود دو نوع قرارداد عملیات محور و میدان محور برای توسعه مخازن خود به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران ارائه داد که خوشبختانه هر دو نوع قرارداد مورد تصویب قرار گرفت و فضا برای جذب سرمایه های بزرگ، متوسط و کوچک فراهم شد.

عالی پور افزود: شرکت ملی نفت ایران ابتدا مجوز توسعه ۲۷ مخزن در قالب قراردادهای عملیات محور ارائه داد که در اردیبهشت ماه گذشته مجوز توسعه میدان قلعه نار نیز به ما ابلاغ شد و تعداد مخازن به ۲۸ مخزن افزایش یافت.

وی گفت: برای توسعه این مخازن، ۲۹ بسته سرمایه گذاری تدوین که مجوز برگزاری مناقصه برای ۱۱ بسته اخذ شد و مجوز برگزاری مناقصه ۷ بسته دیگر ظرف هفته آینده ابلاغ می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: در این طرح انجام ۱۲۴ پروژه سطح الارضی، حفاری ۲۸۲ حلقه چاه جدید، تعمیر ۱۴۳ حلقه چاه و انجام ۱۶۵ عملیات انگیزشی بر روی چاه ها پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح، ۸۰ دکل حفاری شامل ۶۰ دکل توسعه ای و ۲۰ دکل تعمیراتی در مناطق نفت خیز جنوب شروع به کار می کنند و حجم فعالیت های این شرکت افزایش خواهد یافت.


١١:٢٥ - 1397/03/20    /    شماره : ٣٤٩٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir