اخبار > هر ثانیه ۷۰۰ لیتر فاضلاب بندرعباس به دریا ریخته می شود / بوی تعفن غیرقابل تحمل است!

صفحه اصلی > اخبار 
سرخط خبرها
    access deny


 

بوی تعفن فاضلاب، شهروندان بندر عباسی را نگران کرده است، تا جایی که نماینده نماینده  مردم این شهر در مجلس تاکید دارد برای حفظ سلامت مردم، هرچه زودتر باید روند نگران کننده سرازیر شدن فاضلاب به دریا که به ۷۰۰ لیتر در هر ثانیه رسیده است گرفته شود؛ زیرا سلامت مردم و اکوسیستم با این شرایط بحرانی تر از وضعیت کنونی خواهد شد.

احمد مرادی درباره وضعیت سرازیر شدن فاضلاب ها به دریا در بندرعباس، گفت: بارها اعلام کرده ایم که باید راهکار مناسبی برای کنترل آلودگی فاضلاب در بندرعباس در دستور کار قرار بگیرد، زیرا پساب فاضلاب نه تنها دریا را آلوده می‌کند بلکه آثار منفی نیز بر اکوسیستم، محیط زیست و سلامت مردم در بندر عباس می‌گذارد.

 

بی توجهی به ساماندهی فاضلاب در بندر عباس و افزایش آلودگی دریا

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بی توجهی به ساماندهی فاضلاب برای جلوگیری از ورود پساب فاضلاب به دریا، متاسفانه موجب شده است که ضریب آلودگی محیطی زیستی در  بندرعباس نیز با افزایش روبرو شود و برهمین اساس، جا دارد پس از گذشت ۸ سال از این معضل زیست محیطی، بالاخره این روند برای حفظ سلامت مردم و محیط زیست متوقف شود.

مرادی افزود: هرچند وزیر نیرو قول داده است با تدابیری ویژه معضل فاضلاب در بندرعباس را برطرف کند، اما متاسفانه هنوز این روند تغییری نکرده است؛ در حالی که پس از مدت‌های مدید هنوز اتفاقی مثبتی برای جلوگیری از ورود پساب فاضلاب به دریا صورت نگرفته است.

 

ساماندهی فاضلاب در  بندرعباس  نیازمند حمایت ویژه  از بخش خصوصی

او  بابیان اینکه ورود ۷۰۰ لیتر بر ثانیه پساب فاضلاب به دریا باید متوقف شود، ادامه داد: درحالی که برای ساماندهی فاضلاب در بندرعباس، بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است، اما تضمینی برای حمایت از سرمایه گذار و ساماندهی فاضلاب در بندرعباس وجود ندارد و از  همین رو فاضلاب در شرایط فعلی هزینه‌های سرسام آوری را برای ما به وجود آورده است.

 

بوی تعفن فاضلاب ، شهروندان بندر عباسی را نگران کرده است 

عضو کمسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بوی تعفن فاضلاب، شهروندان بندرعباسی را نگران  کرده است، یادآورشد: ورود پساب فاضلاب به دریا باید هرچه سریع تر متوقف شود، زیرا  مردم از آلودگی ناشی از پساب فاضلاب بسیار آزرده خاطر  هستند.

منبع : خبرگزاری خانه ملت

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج