اخبار > تولید گاز از میدان پارس جنوبی با قطر برابر شد

صفحه اصلی > اخبار 
سرخط خبرها
    access deny


 

 سید پیروز موسوی در جمع کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه  با بیان اینکه پارس جنوبی از مناطق بسیار حساس، مهم، قطب انرژی و اقتصادی کشور است اظهار داشت: مدیریت این مجموعه بزرگ تدابیر ویژه‌ای می‌طلبد تا بتوانیم زمینه‌های استمرار تولید در منطقه را فراهم کنیم.

 

وی با اشاره به نقش مهم و جایگاه منطقه پارس جنوبی در اقتصاد کشور تصریح کرد: وجود صنایع بزرگ پتروشیمی و گازی موجود در منطقه با درآمد بسیار بالا و همچنین گازرسانی به صنایع و منازل مردم در سرمای زمستان نشان می‌دهد که ثانیه‌ها نیز برای فعالیت در این منطقه حساس و حیاتی است و همه ما در این منطقه امانت ۸۰ میلیون ایرانی را به‌دوش می‌کشیم.

وی رسالت سازمان منطقه ویژه پارس را پشتیبانی از تداوم فعالیت‌های پارس جنوبی دانست و افزود: حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای، نگهداری و بهره‌برداری از سرمایه‌های عظیم کشور و مسئولیت اجتماعی سه موضوع مهم در منطقه است که با جدیت دنبال می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به تسریع اجرای فازهای پارس جنوبی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی سالهای گذشته فازها یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسید و دیگر فازهای باقی‌مانده نیز با سرعت خوبی در حال تکمیل هستند.

موسوی با اشاره به افزایش تولید گاز از میدان گازی پارس جنوبی افزود: با تدابیر وزیر نفت هم‌اکنون در ظرفیت تولید گاز از میدان پارس جنوبی با قطر برابر شده‌ایم و این امر جز با تلاش کارکنان صنعت نفت و حمایت مردم مناطق پیرامونی میسر نبوده است.

وی با بیان اینکه سرمایه عظیم موجود در منطقه پارس جنوبی متعلق به همه کشور است تصریح کرد: صنایع بالادستی، میان‌دستی و پایین‌دستی در پارس جنوبی متعلق به کشور و مردم است و ما در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از همه کسانی که در زمینه نگهداری و بهره‌برداری فعالیت می‌کنند پشتیبانی و حمایت می‌کنیم.

موسوی با تاکید بر نقش سازمان منطقه ویژه پارس در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: مردم مناطق پیرامونی همواره میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده‌اند و اگر در منطقه موفقیت‌هایی حاصل شده به‌سبب حمایت مردم این مناطق از صنعت نفت بوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با تاکید بر توجه به اجرای طرح‌های مسئولیت‌های اجتماعی نسبت به مناطق پیرامونی گفت: همه باید تلاش کنیم مشکلات و کمبودهایی را که در حوزه پیرامونی وجود دارد بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در پارس جنوبی برطرف کنیم. سید پیروز موسوی ظهر دیروز در جمع کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه  با بیان اینکه پارس جنوبی از مناطق بسیار حساس، مهم، قطب انرژی و اقتصادی کشور است اظهار داشت: مدیریت این مجموعه بزرگ تدابیر ویژه‌ای می‌طلبد تا بتوانیم زمینه‌های استمرار تولید در منطقه را فراهم کنیم.

منبع: تسنیم

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج